Dofinansowania Unijne

Firma Albi-Tech sp. z o.o. uzyskała dotację z Unii Europejskiej na projekt „Zlecenie prac B+R dla Albi-Tech sp. z o.o.”.
realizowany w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027, Priorytet Badania naukowe i innowacje, Działanie Badania i innowacje w sektorze przedsiębiorstw, numer projektu FELU.01.03-IP.01-0161/24.

Celem projektu jest rozwój przedsiębiorstwa Wnioskodawcy poprzez zlecanie opracowania rozwiązań technicznych i technologicznych zakończone wdrożeniem do etapu pierwszej produkcji. Projekt zakłada zlecenie jednostce badawczej wykonania prac badawczych w zakresie efektywnego usuwania nierówności z różnych powierzchni wewnętrznych wyrobów z kanałami wewnętrznymi, wykonywanych za pomocą nowych technologii addytywnych (druk 3D) napawanie, odlewanie rotacyjne itp. z takich materiałów jak polimery, kompozyty, metale lekkie. Wyniki badań oraz dobór materiału ściernego (diamentu oraz krzemionki) wprowadzanego do pasty ścieranej o cecha płynu nienewtonowskiego pozwoli na opracowanie nowej technologii wykańczania powierzchni, zaadoptowanie metody obróbki przetłoczono-ściernej (pod określonym ciśnieniem) a poprzez to zwiększy ich użyteczność w zastosowaniach inżynieryjnych. W efekcie zleconych prac badawczych przedsiębiorstwo wdroży do produkcji oraz sprzedaży innowacyjną pastę ścierną oraz innowacyjne, znacznie ulepszone w stosunku do dotychczasowych prototypy 3D. W ramach projektu Wnioskodawca zleci wykonanie prac badawczo-rozwojowych w powyższym zakresie. Podstawowym powodem uzasadniającym potrzebę realizacji projektu jest potrzeba rozwoju Wnioskodawcy poprzez dywersyfikację działalności, wdrożenie innowacyjnych rozwiązać dzięki zleceniu prac badawczo- rozwojowych. Prowadząc działalności w branży badawczej, Wnioskodawca na bieżąco monitoruje pojawiające się możliwości rozwoju, budując swoją przewagę konkurencyjną oraz niejednokrotnie uczestniczył w procesach transferu wiedzy pomiędzy jednostkami naukowymi a przedsiębiorstwami. Niniejszy projekt pozwoli mu stać się jednym z bezpośrednich uczestników tego transferu i czerpać z niego korzyści w postaci wzrostu konkurencyjności przedsiębiorstwa. Projekt wpisuje się w Regionalne Inteligentne Specjalizacje (RIS) województwa lubelskiego i przyczynia się do wzrostu znaczenia badań i innowacji w strukturze społeczno-gospodarczej regionu. Rezultatem projektu będzie wdrożenie na rynek nowego produktu opartego na wykonanych wynikach prac badawczo-rozwojowych

#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie

Wartość projektu : 345 200,00 zł
Wysokość wkładu z Funduszy Europejskich: 238 000,00 zł

Firma Albi-Tech sp. z o.o. uzyskała dotację z Unii Europejskiej na projekt „Podniesienie kompetencji i umiejętności kadry IOB - Albi-Tech sp. z o.o., w celu świadczenia usług szkoleniowych w zakresie innowacji na rzecz MŚP prowadzących działalność na terenie województwa lubelskiego, w tym w obszarze transformacji technologicznej gospodarki w kierunku przemysłu 4.0 i GOZ oraz Budowania kultury innowacji.”.
realizowany w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027, Priorytet Badania naukowe i innowacje, Działanie Wsparcie regionalnych ekosystemów innowacji, numer projektu FELU.01.06-IP.01-0002/24.

Projekt ma na celu wspieranie nowych kompetencji i umiejętności pracowników MŚP oraz jednostek badawczych, jak również ośrodków innowacji i inkubatorów przedsiębiorczości w obszarach inteligentnych specjalizacji (Zielona Gospodarka i Cyfrowe Społeczeństwo) oraz w celu zwiększenia innowacyjności gospodarki (m.in. w zakresie cyfryzacji i zastosowania rozwiązań z zakresu Przemysłu 4.0 oraz GOZ, a także Budowaniu kultury innowacji). Wsparcie będzie ukierunkowane na podniesienie kompetencji i umiejętności kadry Albi-Tech (IOB), w celu świadczenia usług szkoleniowych w zakresie innowacji na rzecz MŚP prowadzących działalność na terenie województwa lubelskiego, w tym w obszarze transformacji technologicznej gospodarki w kierunku przemysłu 4.0 i GOZ oraz Budowaniu Kultury Innowacji.

W ramach projektu planuje się 2 rodzaje działań:
1. Szkolenie kadry IOB - 2 osoby - z zakresu: Przemysłu 4.0, GOZ, Ochrony własności intelektualnej
2. Szkolenie kadry lubelskich MŚP - z 3 miast (regionów): Lublin, Chełm, Zamość, wpisujących się w 2 rodzaje RIS: Zielona Gospodarka oraz Cyfrowe Społeczeństwo, z zakresu: Przemysłu 4.0, GOZ, Budowania kultury innowacji. Łącznie planowanych jest przeszkolenie 30 osób z kadry 15 MŚP (średnio po 5 MŚP na miasto/region).

Działanie to ma być kontynuacją (następstwem) obecnie prowadzonego projektu (przez Albi-Tech) z zakresu "Wsparcie wiedzy i kompetencji w regionalnym ekosystemie innowacji", realizowanego w okresie 06.2024-11.2025, w ramach FELU.01.06-IP.01-001/23.

Projekt ten przyczynić ma się do zwiększenia wiedzy w zakresie nowoczesnych trendów transformacji (rozwoju) przedsiębiorstw, a w rezultacie prowadzić ma do ich efektywnego rozwoju.

#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie

Wartość projektu : 506 409,60 zł
Wysokość wkładu z Funduszy Europejskich: 410 366,40 zł

Firma Albi-Tech sp. z o.o. uzyskała dotację z Unii Europejskiej na projekt „Wsparcie wiedzy i kompetencji w regionalnym ekosystemie innowacji”.
realizowanego w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027, Priorytet Badania naukowe i innowacje, Działanie Wsparcie regionalnych ekosystemów innowacji, numer projektu FELU.01.06-IP.01-0004/23.

Projekt prowadzony przez Albi-Tech spółka z.o. ma na celu wspieranie przedsiębiorstw poprzez stworzenie kompleksowego programu, obejmującego sieciowanie, a także szkolenia z obszaru Przemysłu 4.0 oraz Gospodarki Obiegu Zamkniętego (GOZ). IOB dąży do umożliwienia przedsiębiorstwom dostosowania się do współczesnych wyzwań przemysłowych oraz zachęcenia do współpracy i innowacji. Jednocześnie projekt zakłada podniesienie kwalifikacji kadry IOB , szczególnie w obszarze najnowszych technologii i trendów przemysłowych (w tym Przemysłu 4.0 i GOZ), a także aspektów związanych z własnością intelektualną. Kształtowanie umiejętności doradczych ma umożliwić IOB efektywne wsparcie przedsiębiorstw w ich rozwoju.
Aby osiągnąć te cele, projekt przewiduje promowanie Przemysłu 4.0 poprzez tworzenie platformy umożliwiającej przedsiębiorstwom nawiązywanie kontaktów, wymianę doświadczeń oraz współpracę. Planowane są również regularne spotkania, mające na celu promowanie integracji i współpracy w obszarze Przemysłu 4.0 i GOZ. W ramach szkoleń specjalistycznych, przedsiębiorcy zdobędą umiejętności z zakresu Przemysłu 4.0, obejmujące integrację technologii cyfrowych, sztucznej inteligencji i automatyzacji w procesach produkcyjnych. Ponadto, edukacja dotycząca praktycznych aspektów implementacji rozwiązań z obszaru GOZ będzie skupiała się na zrównoważonym zarządzaniu zasobami, przejściu na technologie cyrkularne i minimalizacji odpadów.

Projekt zakłada również organizację kampanii edukacyjnych, mających na celu zwiększenie świadomości przedsiębiorców na temat korzyści wynikających z adaptacji technologii Przemysłu 4.0. Wspieranie przedsiębiorstw w projektowaniu produktów z myślą o długotrwałym użytkowaniu, recyclingu i minimalizacji wpływu na środowisko stanowi kolejny ważny element działań związanych z GOZ. Albi-Tech ma zamiar udzielać wsparcia w identyfikowaniu, komercjalizacji innowacji oraz w budowaniu strategii ochrony intelektualnej dla przedsiębiorstw.

Działania projektu obejmują także praktyczne warsztaty, w których przedsiębiorcy zdobędą umiejętności z zakresu Przemysłu 4.0 oraz implementacji zasad GOZ. W celu ułatwienia wymiany informacji i współpracy, projekt przewiduje rozwinięcie platformy sieciowania, umożliwiającej przedsiębiorcom aktywny udział w szkoleniach. Kampanie edukacyjne i promocyjne mają zwiększyć świadomość projektu wśród przedsiębiorców. Indywidualne wsparcie doradcze dla przedsiębiorstw ma pomóc w adaptacji nowoczesnych rozwiązań i strategii z zakresu Przemysłu 4.0.

Oczekiwane efekty projektu obejmują zwiększenie innowacyjności przedsiębiorstw, poprawę efektywności i konkurencyjności na rynku, nawiązanie nowych relacji biznesowych oraz działania związane z GOZ, przyczyniające się do zrównoważonego wykorzystywania zasobów i minimalizacji wpływu na środowisko.

Albi-Tech w ramach działań, prowadzić będzie sieciowanie przedsiębiorstw z 3 obszarów RIS: Żywność wysokiej jakości, Zielona gospodarka oraz Technologie materiałowe, procesy produkcyjne i logistyczne. Sieciowania będą miały charakter spotkań w siedzibach firm (objętych sieciowaniem), w siedzibie firmy Albi-Tech, podczas spotkań branżowych zewnętrznych, a także w formie zorganizowanych "dużych" spotkań zbiorczych w salach konferencyjnych i aulach. Działania te umożliwią nawiązanie nowych kontaktów biznesowych wśród firm, efektem czego będzie wymiana wiedzy specjalistycznej umożliwiająca efektywny rozwój firm.

#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie

Wartość projektu : 570 163,96 zł
Wysokość wkładu z Funduszy Europejskich: 423 596,79 zł

Pracujmy razem!

Jeśli zainteresowała Cię nasza oferta, nie wahaj się i skontaktuj się z nami! Razem osiągniemy sukces!

Kontakt!